Szkolenie psów

 

Kiedy szkolić psa?

 

ZAWSZE! Nie ma czegoś takiego jak „za wcześniej”, czy „za późno”! Każdy najmłodszy szczeniak może uczyć się przez zabawę, a każdy senior chętnie urozmaici sobie sędziwe lata.

Szczeniak ma ogromny potencjał do nauki, a to co przyswoi w pierwszych miesiącach życia, odpowiednio pielęgnujac zostanie mu na długie lata. Już podczas pierwszych dni w nowym domu, kiedy szczeniak ma 8 tygodni, może zacząć naukę „dobrych zwyczajów”, takich jak załatwianie „potrzeby” poza domem, czy „szacunek do mebli”. Podczas dorastania psiaka szkolenie powinno zostać dopasowane do jego rozwoju, charakteru i potrzeb. Dla młodego psa ważne jest, aby jego szkolenie nie polegało na sztywnym wyuczeniu komend, ale na nauce obcowania z człowiekiem oraz innymi zwierzętami. Pomoże mu w tym właściwie przeprowadzona socjalizacja.

Zarówno młode jak i dorosłe psy potrzebują ruchu i kontaktu z właścicielem, a odpowiednie szkolenie zaspokaja te potrzeby. Nauka sztuczek może być doskonałą zabawą zarówno dla energicznego psa jak i jego właściciela. Trzeba pamiętać, że nigdy nie jest za późno, aby wyeliminować złe nawyki powstałych w czasie rozwoju psa. Resocjalizacja, choć trudniejsza od socjalizacji, jest możliwa bez względu na wiek czworonoga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 




Rodzaje szkoleń

Prowadzimy szkolenia indywidualne i grupowe. Dostosowujemy program szkolenia dla  psów uwzględniając  rasę, charakter, wiek, stopień rozwoju psychofizycznego.

Podczas spotkań poruszamy tematy dotyczące obcowania z psem: gryzienie przedmiotów, wskakiwanie na ludzi, trening czystości, korzystanie z klatki Kennel, szczekanie, pilnowanie przedmiotów, kradzież, kopanie, informacja na temat sterylizacji, ogólna opieka zdrowotna, karmienie i efekty diety.

Metody pracy

Preferujemy metody pracy pozytywnego szkolenia. Zgodnie z zasadą, że najlepsze efekty oparte są na autorytecie, a nie przemocy i sile. Szkolenie ma być nietrudne, skuteczne, przyjemne dla psa i przewodnika. Drogą do uzyskania upragnionych efektów jest wzmacnianie takiego zachowania psa, które uznajemy za właściwe.

Proponujemy skuteczność, opartą na zrozumieniu zachowania psa i wykorzystaniu jego naturalnych skłonności.

 
© 2012 Bezsmyczy.com.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone
realizacja: projektowanie stron www Kraków, Skawina, Myślenice, Mszana - vizualion.eu